Illustration

СПОРТ, ДОЗВІЛЛЯ, РУХ

Гіпоксія (кисневе голодування) очей

Головною причиною нестачі кисню для очей є загальна гіпоксія організму. Сучасна людина більшу частину часу проводить в закритих приміщеннях - школах, інститутах, офісах, громадському транспорті. Мало того, більшості сучасним офісним приміщенням та квартирам притаманне кондиційоване повітря. Воно містить низький відсоток кисню внаслідок особливостей роботи кліматичних систем. Крім малої кількості кисню, маса повітря завдяки опаленню в зимовий період і кліматичних систем мають низький рівень вологості. Все це призводить до кисневого голодування і зневоднення організму.

Перша, найпростіша дія - частіше провітрювати приміщення, в якому ви перебуваєте. Також бажано встановити зволожувач повітря. Друге правильне рішення - більше бувати на свіжому повітрі. Необхідно взяти собі за правило - щодня влаштовувати прогулянки.

Нормальному кровообігу і постачанню киснем очей сприяють фізичні вправи та заняття спортом. Це простий і всім доступний спосіб підвищити вміст кисню в крові і тканинах очей. За статистикою у 99% жителів мегаполісів діагностується кисневе голодування очей.

ЯКИМ ВИДОМ СПОРТУ ЗАЙМАТИСЯ

Зберегти зір допоможе загальний тонус організму, в тому числі, хороший кровообіг. Домогтися його можна, займаючись фізичними вправами і спортом. Сидячий спосіб життя робить повільніше циркуляцію крові в організмі людини. В результаті органи не отримують достатнього харчування, внаслідок чого можуть виникнути серйозні проблеми зі здоров'ям.

Працездатність органів і систем людини збільшується завдяки заняттям спортом. Серед них і циліарні м'язи ока, які відповідають за зміцнення очних судин. Якщо людина веде малорухливий спосіб життя, то м'язи ока стають млявими, і не можуть виконувати швидку зміну фокусної відстані.

Не всі фізичні вправи корисні для очей. Якщо людина страждає на короткозорість або далекозорість, то плавання і біг, де не допускається перевищення пульсу, підходять.

Інтенсивні заняття - стрибки, акробатика, силові навантаження, гімнастичні снаряди - протипоказані при поганому зорі. 

Спортивні ігри - волейбол, настільний теніс, баскетбол підходять тим, хто страждає слабкою короткозорістю і далекозорістю. Така активність змушує фокус очей перемикатися на близькі та далекі відстані, завдяки чому працюють очні м'язи.

ДОСТАТНІЙ СОН

Органи зору повинні отримувати повноцінний відпочинок. Однак навіть уві сні очі в повній мірі не відпочивають. М'язи, що відповідають за зміну форми очного яблука, підпорядковані відділам мозку, які працюють під час сну. Очі закриті, відбувається очищення оболонки, зволоження, але м'язи кришталика і очного яблука можуть бути напружені.
Для відпочинку органів зору необхідно повне розслаблення всього організму і нервової системи. Тобто достатня кількість сну - це важливо, але також необхідно, щоб сон був якісний. Слід спати на зручному ліжку, в спокійній обстановці. Недосипання може спричинити за собою ряд захворювань очей:
● Синдром «сухого» ока● Глаукому● Ішемічну оптичну нейропатію● Набряк зорового нерва;● Затуманений зір.
Норма сну для кожної людини індивідуально. Її слід знати і дотримуватися.

ВІДПУСТКА, КАНІКУЛИ - ЧАС ДЛЯ ВІДПОЧИНКУ ОРГАНІВ ЗОРУ

Відпочинку чекає не тільки ваше тіло, але і органи зору. Намагайтеся провести відпустку або канікули на свіжому повітрі, уникаючи напруги очей. Намагайтесь відмовитися на цей час від комп'ютера, планшета, смартфона. Рухова активність, чисте повітря, невелике навантаження на зір допоможуть очам прийти в норму. 

Масаж

Для усунення кисневого голодування корисно виконувати спеціальний зміцнювальний масаж для очей. Це один з ефективних інструментів для допомоги втомленим очам. Масаж дозволяє посилити циркуляцію крові в очних м'язах і нервах, що підсилює насичення киснем і живильними речовинами.
Правильний масаж дає можливість уникнути кисневого голодування, допомогти втомленим очам. Перевага такого масажу в тому, що багато часу він не займає. Можна приділяти йому всього 10 хвилин, а користь для очей неодмінно буде. Для виконання процедури слід прийняти зручну позу сидячи або стоячи, розслабивши м'язи обличчя. Обов'язково вимийте руки і розігрійте їх. 
● Виконайте самомасаж шиї, погладжуючи шийний відділ хребта зверху вниз;● Грудний відділ - від низу до верху. Виконати 10 разів в кожному відділі;● Поглажування закритих очей. Потім легке натиснення долоньками на очниці для їх розслаблення;● Посилювати тиск на очне яблуко, поперемінно відпускаючи тиск. Виконувати 5-10 разів● Прокручувати рухами, стислими кулачками кистей, зробити масаж очниці;● Тильною стороною пальців рук натискати на очні яблука, змінюючи їх круговими рухами - 10-20 разів;● Моргати протягом двох хвилин.
Цей нескладний процес дозволить зменшити кисневе голодування очей.


РЕКОМЕНДОВАНІ СТАТТІ

Illustration

Вибір препарату

Очні краплі - найбільш поширений спосіб лікування багатьох захворювань очей

Illustration

Методи лікування

Сучасні методи лікування спрямовані на усунення захворювань і профілактику

Illustration

Дитячі офтальмологи

Все про те, яким має бути дитячий офтальмолог

Illustration

Як зберегти дитячий зір

Як уникнути порушення зору у дітей? Це питання стає все більш актуальним

Illustration

Бесіди з лікарем

Точка зору експерта на поширені проблеми із зором

Illustration

Фітнес для очей

Вправи для очей - важлива умова для збереження зору

Illustration

Вітаміни для очей

Раціональне харчування неохідне для здоров'я всього тіла

Illustration

Спорт, дозвілля та рух

Головною причиною нестачі кисню для очей є загальна гіпоксія організму