Дитячий офтальмолог, компетентний не лише в діагностиці та лікуванні очних захворювань, але і добре розбирається в особливостях дитячого організму, що має значення для вибору методів обстеження, а також лікування.
Консультація дитячого офтальмолога - це індивідуальний підхід до кожної дитини, що забезпечує йому емоційний і фізичний комфорт під час діагностики, лікування.
Огляд проводиться комплексно. Застосовуються фізичні, а також апаратні методи обстеження. Вони дозволяють встановити гостроту зору, внутрішньоочний тиск, визначити запас акомодації.
В ПРОЦЕСІ ОБСТЕЖЕННЯ МОЖУТЬ БУТИ ПРОВЕДЕНО ТАКІ ПРОЦЕДУРИ:
● Візометрія, перевірка гостроти зору;● Тонометрія, перевірка очного тиску;● Авторефрактометрія, комп'ютерна процедура, при якій досліджується рогівка для визначення короткозорості, далекозорості, астигматизму;● Офтальмоскопія, огляд очного яблука, очного дна;● Скіаскопія, визначення ступеня астигматизму, типу рефракції;● Біомікроскопія, візуальний огляд очних тканин, аналіз реакції органів зору на яскравий, а також тіньове світло;● Іридодіагностика, вивчення патологій і спадковості дитячого організму.
Діагностика
Прийом дитячого офтальмолога включає збір інформації, а також наступні дії:
● Вивчаються умови проживання дитини;● Розглядаються перенесені раніше захворювання;● Вивчається сімейна історія офтальмологічних захворювань для визначення на несприятливу спадковість;● Проводяться офтальмологічні обстеження.● При виявленні будь-якої іншої патології проводиться додаткове обстеження за профілем захворювання і призначається лікування, яке може включати медикаментозну терапію, фізіотерапевтичні заходи, гімнастику для очей.
Бажано, щоб огляд дітей офтальмологом проходив не рідше одного разу на рік. Своєчасне виявлення патологій дозволить почати лікування вчасно.
Ознаки патології оптичної системи можуть бути наступними:
● Сльозотеча, виділення з очей;● Непрозорі, сірі або жовтуваті виділення з очей;● Скарги на розмитість, нечіткість, роздвоєння, зміщення предметів, затуманення поля зору;● Неповне закриття повік;● Неприродне переміщення зіниці до скроні або перенісся;● Швидка втомлюваність, важкість очей;● Печія, почервоніння, свербіж очей, відчуття стороннього предмету;● Виникнення в полі зору мушок, спалахів, плям та ін .;● Постійне мруження ока.
РЕГУЛЯРНІСТЬ ВІДВІДУВАННЯ ДИТЯЧОГО ОФТАЛЬМОЛОГА
Дитячий лікар офтальмолог оглядає новонародженого в пологовому будинку в перші дні після народження немовляти. Наступні огляди: 3, 6 місяців, 1 рік. Далі - 3 роки, якщо ніяких негативних ознак погіршення зору не помічено.
Надалі обстеження повинні проводитися не рідше одного разу на рік. Таких відвідувань досить для своєчасного виявлення проблем офтальмологічного характеру і вжиття відповідних заходів щодо їх усунення.