Вправи для очей - важлива умова для збереження зору. При наявності очних захворювань гімнастика є гарантом того, що порушення органів зору не будуть прогресувати. Зоровий апарат людини, як і інші органи, працює завдяки м'язам. Багато батьків намагаються, щоб їхні діти розвивалися фізично. Вони водять їх у різні спортивні секції, басейн.
Не менш важлива зарядка і для очних м'язів. Очі людини створені природою, щоб дивитися вдалину. Сучасні реалії змушують робити їх не те, що призначено: дивитися на дрібні символи в книгах, журналах і гаджетах, сидіти за монітором комп'ютера або перед екраном телевізора.
Оптична система апріорі не схильна для роботи тільки на близьких відстанях. А саме в таких умовах зараз перебувають діти, враховуючи роботу зорової системи на коротких дистанціях. Небезпека великих навантажень на зорові органи полягає ще й в тому, що особливих занепокоєнь у вигляді болі дитина не відчуває.
Діти можуть відчувати напругу очей, стомлення. Але на такі дрібниці ніхто уваги не звертає. Процес погіршення зору може проходити непомітно. Лікарі-офтальмологи рекомендують працювати з близько розташованими предметами без перенапруги не більше 40 хвилин. Потім потрібно робити перерву.
Фітнес для очей здатний зберегти зорові органи дітей в нормі, а також сповільнити або повністю зупинити процес погіршення зору.
Спеціально розроблені вправи дадуть можливість очам відпочити, зняти спазм. Ви зайнялися своїми справами, а повернувшись, виявили малюка з почервонілими очима з планшетом на руках?
Терміново залиште всі справи, і займіться зарядкою для очей зі своєю дитиною. Звичайно, якщо малюк перестане грати, м'язи через якийсь час розслабляться самі. Але оптимальний і правильний варіант - це подбати про зорову систему дитини, не наражати її надмірного навантаження.
Оздоровчі очні вправи – це профілактика офтальмологічних захворювань!
Гімнастика для зорової системи
Неодмінна умова виконання вправ - їх регулярність. Нехай вправи у дітей спочатку будуть виходити не дуже добре. Не впадайте у відчай! Продовжуйте займатися, підбадьорюйте дитину. Дуже цінним буде, щоб діти відчували вашу підтримку, розуміли важливість таких занять. Безпечний фітнес для очей корисний при тривалих навантаженнях.
Комплекс №1, енергетичне підживлення
Подихати глибоко і вільно при закритих повіках.Вправа повторювати вказану кількість разів.1. Рухати зіницями горизонтально, зліва направо, потім назад (20).2. Рухати зіницями вертикально, від низу до верху, потім назад (20).3. Руху по колу зіницями, за годинниковою стрілкою, проти (по 10 кожне).4. Замружити очі, потім м'язи розслабити (10).5. Рух з правого нижнього кута в верхній кут лівого, потім з лівого нижнього у верхній правий (по 10).6. Вказівний палець піднести до кінчика носа, направити до нього чіткий погляд. Розслабити м'язи (5).7. Моргати посилено (30 секунд).
Комплекс №2, для релаксації
1. Плавно, не поспішаючи зобразити поглядом цифру «вісім» (10).
2. Руку підняти на рівень брів. Погляд зупинити на великому пальці. Повільно рухати руку по горизонталі. Стежити зіницями за пальцем, не відриваючись (8).
3. Намітити дві точки: одну близько, близько 30 сантиметрів. Можна намалювати на склі кружечок, використовуючи його як близьку точку. Другу далеко - за вікном: дерево, будинок, автомобіль, що стояв. Дивитися уважно на близьку точку пару секунд, потім - вдалину (8).
4. Вибрати предмет, дистанція - 30 сантиметрів. Дивитися на нього уважно пару секунд. Закрити одне око рукою, дивитися іншим кілька секунд. Потім подивитися на предмет обома очима. Далі - погляд другим оком, а перший - закритий. Кожна позиція по 5 секунд. Повторити цикл 8 разів.
Гімнастика для очей важка для маленьких дітей. Тому треба виконувати її разом з малюками. Школярі, звичайно, можуть займатися і самі, але контролювати їх, все ж, потрібно. Навіть діти шкільного віку не завжди усвідомлюють, наскільки важливий відпочинок для очей, що зір треба берегти і підтримувати його будь-якими способами.