Illustration

ГІПЕРМЕТРОПІЯ

Гіперметропія у дітей - що це таке? Під незрозумілою назвою мається на увазі захворювання зорових органів - далекозорість.

Далекозорість частіше діагностується у людей зрілого віку. Вона являє собою порушення зорової системи, при якому близькі предмети видимі погано, але гострота зору при розгляді об'єктів вдалині - гарна. При нормальному зорі картинка формується на сітківці, при далекозорості - за нею. Гіперметропія очей у дитини діагностується рідше, ніж у дорослих людей. Часто вже після сорока років не всі можуть читати і писати без окулярів. Це явище ні у кого не викликає подиву, оскільки вважається нормальним - органи зору з віком змінюються анатомічно.

Причини

Новонароджені з'являються на світ з далекозорістю різного ступеня. Вона не пов'язана з будь-якими порушеннями. Її причина - поки ще не повністю розвинене очне яблуко, кришталик, рогівка. Зорові м'язи також ще не придбали потрібну їм силу. Таке порушення проходить самостійно до трьох-чотирьох років.
Тому педіатри рекомендують регулярно відвідувати дитячого офтальмолога в установлені строки: 1 місяць, півроку, один рік, три роки, перед вступом до школи. Далі обстеження проходить в рамках шкільної медичної програми.
Гіперметропія обох очей (або одного) у дитини може з'явитися з таких причин:
● Генетична схильність - якщо один або обидва батьків страждають далекозорістю, то з високим ступенем ймовірності захворювання може передатися нащадкам;● Порушена анатомічна будова очей;● Діагностується високий внутрішньоочний тиск;● У період вагітності майбутня мама мала проблеми: інфекційні захворювання, шкідливі звички, негативні зовнішні фактори, недостатнє по вітамінах і визначних об'єктів харчування.
Якщо наявна далекозорість не пройшла з моменту народження, то її прогресування найбільш ймовірно у віці п'яти-семи років. В цей час малюків починають вчити читати, їх заняття пов'язані з розглядом дрібних предметів. Батькам слід уважно спостерігати за дітьми, щоб помітити проблеми із зором.

Захворювання класифікують наступним чином:

● гіперметропія слабкого ступеню - близькі предмети видно досить добре. Проблема в тому, що очі швидко втомлюються, можливі також головні болі. Якщо до семи років зір не відновлюється, то потрібна консультація дитячого окуліста;● середня ступінь - це вже патологічна зміна, що характеризується відхиленням в дві-п'ять діоптрій. При читанні, роботі з дрібними предметами дитині важко сконцентруватися, оскільки бачить він погано. Предмети вдалині видимі більш-менш чітко;● високий ступінь - і зблизька, і здалеку об'єкти розпливчасті. Відхилення від норми - вище п'яти діоптрій.

Якщо у дитини слабка гіперметропія, то окуляри або інші способи корекції не потрібні. При середньому ступені потрібна корекція. При високому ступені далекозорості носіння окулярів або лінз обов'язково.

Як розпізнати захворювання?

Проблеми з баченням предметів розпізнати просто, якщо батьки уважні до своїх дітей. Малюки часто моргають, а потім широко відкривають очі. Діти шкільного віку вже можуть самі розповісти, що бачать погано - читання, письмо їм дається важко, оскільки потрібно роздивлятися елементи поблизу. Можуть не радувати раніше улюблені розваги - конструктори, пазли, малювання та ін. Навіть комп'ютерні ігри можуть не цікавити, оскільки викликають неприємні відчуття в очах і головний біль.

Діагностування гіперметропії очей у дітей слабкого ступеня, середнього або високого виконує офтальмолог. Для цього існують спеціальні таблиці, а також апаратні методи дослідження.


РЕКОМЕНДОВАНІ СТАТТІ

Illustration

Порушення акомодації

Порушення акомодації у дітей - поширене захворювання, що є зворотнім при своєчасному і грамотному лікуванні

Illustration

Астенопія

Астенопія - розлад зорової ситсеми, що супроводжується надмірною втомлюваністю, втомю зорових органів

Illustration

Косоокість

Косоокість у дітей - поширене захворювання, часто діагностується у новонароджених і немовлят в перші шість місяців життя

Illustration

Гіперметропія

Гіперметропія у дітей - що це таке? Під незрозумілою назвою мається на увазі захворювання зорових органів - далекозорість

Illustration

Міопія


Міопія у дітей та дорослих за статистикою є найпоширенішим захворюванням органів зору

Illustration

Астигматизм

Астигматизм - вроджене або придбане відхилення, викликане змінами фоми кришталика або рогівки

Illustration

Рефракція

Клінічна рефракція у дітей і дорослих - визначається положенням фокусу ока по відношенню до сітківки

Illustration

Амбліопія

Дитяча амбліопія характеризується недоступністю бінокулярного зору - вміння корою головного мозку вірно співвідносити зображення обох очей в єдине ціле