Ось декілька важливих порад, яким треба слідувати.
● Не читай в темній кімнаті!
В повній темряві, ти звичайно, читати не зможеш. Але багато хто намагається сісти за книжку при тьмяному світлі, саме це, мають на увазі батьки, коли говорять про шкоду такого читання для очей. Добре бачать в темноті тільки сови, а ти людина, тому захист зору тобі необхідний.
Коли ти читаєш при тьмяному світлі, очі занадто напружені і швидко втомлюються. А часта втома призводить до погіршення зору.
У 21 столітті немає проблем з електрикою, і ти можеш спокійно включити лампу і зробити освітлення достатнім! Це ж правило стосується і рукоділля та творчої роботи. До речі, не забудь про правильну поставу: між робочою поверхнею та очима має зберігатися певна відстань.
Чередуй перегляд комп'ютера та телевізора - з корисними перервами!
Поняття захист зору очима дітей, напевно, не має на увазі відмови від улюбленої гри на планшеті або перегляду телевізійних програм.
І не потрібно відмовлятися зовсім! Просто візьми в скарбничку кілька корисних правил.
● Кожні 30 хвилин перемикайся на іншу справу.
Дай очам відпочити: побігай, розімнися, зроби зарядку. Це корисно не тільки для зору, а й для всього організму! Через кожних 10 хвилин виконуй кілька простих вправ для очей, а потім можеш знову повертайся до своєї улюбленої гри.
● Не читай на ходу!
Очі людини - «розумний» апарат, який сам може пристосовуватися до різних умов. Коли ти читаєш на ходу або в транспорті, відстань між очима і книгою постійно змінюється. Навіть найпотужніший апарат не витримає такий темп «перебудови»? Зір погіршується, як ламається автомобіль, що стрибає по вибоїнах.
● Читати лежачи з книжкою, небезпечне навантаження на зір.
«Ну і який захист очей тут потрібен?», здивуєшся ти. «Я спокійно лежу на дивані, книга не" стрибає "в руках!». А батьки стверджують: читати лежачи шкідливо. Вони праві. Справа в тому, що в такому положенні книжка розташована під незручно для зору кутом, та ще й дуже близько. Як результат, очі знову напружуються і втомлюються. Читати необхідно за столом, а на ліжку все-таки краще спати!
● Очі повинні ... дихати!
Оце так! Адже у очей не має ні носа, ні легень? Так. Але коли ми дихаємо, кисень проникає в кровоносні судини, які огортають очні яблука. Тому, очі дійсно «дихають» і просто обожнюють свіже повітря!
Тепер ти знаєш, які є основні методи захисту очей. Це зовсім нескладно, правда? А тепер треба дати відпочинок зору та зробити пару простих вправ для очей, а далі, вперед на свіже повітря.